Dobrich Online Виж пълната версия

Добруджа победи Спартак Варна в регионалното дерби на Втора футболна лига

2023-09-29 10:05:00

Добруджа - Спартак Варна 2:0. Голмайстори: Преслав Йорданов /25-а/, Андриан Димитров /73-а/

Добруджа заслужено победи Спартак Варна с 2:0 в регионалното дерби от 11-ия кръг на Втора футболна лига, след по-добра игра през всичките 90 минути на мача. Точните попадения отбелязаха Преслав Йорданов и Андриан Димитров.

Двубоят започна динамично и с бързо темпо. В първите 20 минути играчите на терена създадоха опасни положения и пред двамата вратари, но до гол не се стигна. В 24-ата минута, при поредна атака на Добруджа, Славчо Шоколаров намери с точен извеждащ пас Преслав Йорданов, който отправи удар към вратата на Никола Виденов, той обаче спаси. Минута след това бе отсъден свободен удар в полза на Добруджа. Шоколаров центрира, топката попадна у Преслав Йорданов, който този път бе точен и откри резултата.

След почивката отново Добруджа бе по-добрият отбор на терена и създаде повече голови ситуации. На два пъти Преслав Йорданов бе в изгодна позиция, после Шоколаров имаше възможност да увеличи преднината на Добруджа. Вторият гол реализира влезлият след почивката Андриан Димитров. След контраатака Андриан Димитров подаде към Емануил Манев, който отправи силен шут към вратата на Спартак. Топката срещна гредата, Никола Виденов се бе хвърлил да спасява и Андриан Димитров довкара топката в празната мрежа за 2:0.

След почивката за Добруджа освен Андриан Димитров, на терена се появиха Кристиян Пинеда и Петко Цанков.

След 11-ия кръг на Втора футболна лига Добруджа има актив от 19 точки.