Dobrich Online Виж пълната версия

„Добруджа“ загуби от лидера „Септември“

2023-10-23 19:30:37

Домакините спечелиха с 2:0 с два гола на Димитър Костадинов

Отборите на Септември София и Добруджа завършиха последния мач от 14-и кръг на Втора футболна лига, при резултат 2:0. Двете попадения отбеляза Димитър Костадинов.

Началото на двубоя бе равностойно. Двата отбора заложиха на предпазлива игра, предимно в центъра и с постепенни атаки. Първото голово положение бе за домакините в 15-ата минута, когато Димитър Костадинов се озова сам пред Аргилашки, вратарят на Добруджа хладнокръвно спаси. В 33-ата минута, при изпълнение на корнер, Здравко Димитров центрира, Асен Георгиев засече топката с глава и подаде към Димитър Костадинов, който я вкара в мрежата на Аргилашки за 1:0.

След почивката старши треньорът Радомир Тодоров направи три смени. В игра влязоха  Преслав Йорданов, Стилиян Николов и Ивайло Климентов. Добруджа осъществи натиск в началото на втората част, но така и до голова ситуация пред вратата на Димитър Шейтанов не се стигна. Второто попадение за Септември отбеляза отново Димитър Костадинов, след самостоятелна атака в 64-ата минута.

15 минути преди края на мача в игра за Добруджа влязоха Петко Цанков и Иван Жечков.