Dobrich Online Виж пълната версия

Каварна бе домакин на XVIII -я Международен турнир по карате

2024-07-08 09:41:23

КБС „Калиакра Каварна" е победител в комплексното класиране със завоювани 11 златни, 5 сребърни и 8 бронзови медали и три купи

Каварна бе домакин на XVIII -я Международен турнир по карате за Купа Каварна. Състезанието бе открито от кмета на община Каварна Елена Балтаджиева.

„Спортът дава възможност да провериш на какво си способен. Вярвам, че за всички участници – от най-малките деца, до най-големите състезатели, устремът е един – към победа. Изпитвам обяснима радост от успехите на домакините през всичките тези години – Клуб по бойни спортове „Калиакра" с треньор Сенсей Ариф Арифов. С многото купи, медали, грамоти и плакети те доказаха и продължават да доказват, че карате е спорт за победители“ – заяви в поздравителното си слово кметът Елена Балтаджиева.

В Спортна зала "Олимпиада" над 370 каратеки от 20 български и чуждестранни отбора се бориха за разпределението на медалите. През 2024 година турнирът беше белязан с най-много участници и най-много чуждестранни отбори - от Румъния, Украйна, Турция и Индия.

Състезанието бе администрирано от световноизвестната платформа за спортни ивенти Sportdata в присъствието на съдии и рефери от българската, румънската и турската национални федерации по карате.
Организатор и домакин на събитието бе Клуб по бойни спортове „Калиакра Каварна", воден от Сенсей Ариф Арифов - 3 дан Шотокан Карате До.

В 34 заявени участия, 22 каратеки на Клуб по бойни спортове „Калиакра Каварна" спечелиха следните призови места:

ПЕТЪР АНГЕЛОВ - момчета U10 OPEN

В крайното класиране КБС „Калиакра Каварна" спечели 11 златни, 5 сребърни и 8 бронзови медали и три купи, с което завоюва първото място в комплексното класиране с почти двойно повече златни медали от класирания втори отбор от Украйна.