Dobrich Online Виж пълната версия

Гросмайстор Момчил Николов спечели международния шахматен турнир „ШАБЛА 2024“

2024-10-08 15:56:14

Турнирът, проведен на 6 октомври в спортната зала в Шабла, привлече 51 участници от България и Румъния

Гросмайстор Момчил Николов спечели четиринадесетото издание на международния шахматен турнир „Шабла 2024“, завършвайки с 8 точки от възможни 9 (7 победи и 2 ремита), което му осигури убедително първото място. Дългогодишен нашионален състезател, Момчил Николов е родом от Добрич и е сред най-силните български шахматисти в момента.

Второ място зае гросмайстор Радослав Димитров от Велико Търново, а на трето място се класира международният майстор Сашо Николов от София. В челната шестица влязоха още Лъчезар Йорданов (Варна), Раду Динка (Мангалия, Румъния) и Павел Янев (Варна).

Пламен Гочев от Добрич беше отличен като най-добре представилия се ветеран над 60 години. При жените победител стана Елена Димитрова, съпруга на Радослав Димитров. Най-добре представилите се участници с рейтинг под 1900 бяха Райчо Милев (Балчик) и Георги Георгиев (Варна). Местният състезател Самуил Велков изпревари в генералното класиране Павлин Гочев и Георги Доцин и заслужено спечели наградата за най-добро класиране сред участниците от Шабла, а неговият 7-годишен брат Явор Велков впечатли с 4 спечелени точки в турнира. Децата от шахматната школа „Хармония 25“ също направиха своя дебют на турнира – Иван Николов и Валентин Димитров завършиха съответно с 3 и 2 точки.

Турнирът бе част от събитията, които ШК „Хармония 25“ организира по повод 30-та си годишнина.