Dobrich Online Виж пълната версия

Добруджа разгроми Септември и продължава в Купата на България

2024-10-14 08:56:48

Антон Иванов блести с два гола при победата на Добруджа над Септември

Добруджа спечели гостуването си на Септември (Тервел) с убедителното 3:0 и си осигури участие в основната фаза на турнира Sesame Купа на България. Основен герой за успеха бе Антон Иванов, който реализира два гола, а Румен Руменов добави трето попадение от дузпа.

Иванов откри резултата в 27-ата минута с впечатляващ индивидуален пробив и силен удар от границата на наказателното поле. След почивката той отново вкара, този път с прецизен удар в близкия ъгъл. В 75-ата минута Руменов вкара от дузпа и оформи крайния резултат.

Септември завърши мача с деветима играчи, след като Станислав Иванов бе изгонен в 74-ата минута, а секунди преди края Преслав Пасев също получи червен картон. От гостите, Джорджио Димитров не завърши мача. В следващия кръг Добруджа ще играе срещу ЦСКА - София.