Dobrich Online Виж пълната версия

ВК Добруджа 07 отстъпи на Берое пред над 900 зрители в зала "Добротица"

2024-10-19 21:26:21

Във втория кръг, на 25 октомври, Добруджа ще е гост на Хебър в Пазарджик

Добруджа 07 загуби с 1:3 от Берое 2016 (Стара Загора) в мач от първия кръг на Efbet Супер Волей, игран пред над 900 зрители в зала "Добротица". Въпреки че отборът успя да спечели първия гейм с 27:25, следващите три гейма бяха в полза на Берое със съответно 16:25, 19:25 и 22:25.

Над всички за Берое бе капитанът Руси Желев със страхотните 22 точки (3 блока, 3 аса, 46% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане - +11) за победата. Желев бе обявен и за Най-полезен играч (MVP) на мача. Последното ново попълнение на старозагорци - бившият национал Велизар Чернокожев, добави още 16 точки (3 блока, 2 аса и 39% ефективност в атака - +10), а бахамецът Джеси Деланси се отчете с 13 точки за успеха.

За тима на Добруджа Цветелин Цветанов завърши с 16 точки (2 блока, 1 ас, 38% ефективност в атака и 46% позитивно посрещане - +1). Опитният ветеран Мирослав Градинаров, Виктор Бодуров и Николай Иванов пък реализираха съответно 13, 12 и 11 точки, но и това не помогна за победа.

В паузата допълнително настроение създадоха децата от Брейк клуб Кошера.