Калиакра обърна Добруджа в зрелищен мач

Калиакра победи Добруджа с 5:3 в контрола в Каварна. Гостите от Добрич изиграха много добро първо полувреме и на почивката имаха аванс в резултата. С днешните си два гола Васил Тачев вече има 4 от общо петте вкарани от Добруджа в досегашните контроли.

Мачът започна с час по-късно от предвиденото - в 19 часа, заради горещото време.

Гостите от Добрич започнаха вихрено срещата и набързо дръпнаха с два гола. В 13 мин. Ивайло Лазаров откри с плътен изстрел от дъгата на наказателното поле. След още две минути Васил Тачев също стреля неспасяемо и покачи на 2:0 за Добруджа.

В последните 5 минути на първата част паднаха 3 гола. Калиакра изравни, но Васил Тачев малко преди почивката отново даде аванс на жълто-зелените и полувремето завърши при 3:2 за добричлии.

През второто обаче домакините от Каварна обърнаха до 5:3 в своя полза.

Във вторник ще стане ясно дали БФС ще върне Добруджа в Б група, в която отборите останаха 14 след отказите на Спортист (Своге) и Бдин (Видин). В сряда добричлии играят контрола с Черно море във Варна. За след седмица пък е заплануван спаринг срещу Септември (Тервел) в Добрич.