Добруджа би израелци

Втора поредна победа в предсезонната подготовка записаха футболистите на Добруджа.

В последната си контрола преди началото на първенството Добруджа победи втория отбор на израелския Бней Йехуда, съставен от 19-годишни състезатели.

Проверката се игра на стадион "Дружба".

Домакините надиграха израелците и напълно заслужено се наложиха с 2:1.

В 24 мин. Игнат Дамянов проби по десния фланг, навлезе в наказателното поле сам срещу вратаря и пусна топката към Ивайло Димитров, който необезпокояван откри резултата.

Само 4 минути след това Бней Йехуда изравни при една от редките си атаки.

Последваха много положения пред вратата на гостите, но вратарят на израелците отрази опасните изстрели на добруджанци.

2 минути преди края на първата част Филип Филчев бе фаулиран в наказателното поле на Бней Йехуда. Ивайло Димитров изпълни дузпата, но ударът му разтресе страничната града и резултатът остана непроменен.

В 78 мин. все пак добруджанци достигнаха до втори гол. Отново Ивайло Димитров бе точен, като довкара топката при разбъркване пред вратата на съперника, оформяйки победата на Добруджа с 2:1.