Добруджа тръгна с победа

Васил Тачев вкара първите два гола за Добруджа през сезона, Недко Ангелов отбеляза третия.

В мач от първия кръг на Североизточната В група Добруджа победи на препълнения стадион в Провадия едноименния местен отбор с 3:1. Мачът бе изгледан от 400 зрители, около 50 от тях от Добрич.

Сензационно домакините  от Провадия откриха с 19 мин. Последваха пропуски на Ивайло Димитров с глава и Васил Тачев от близо, а Ивайло Лазаров с изстрел от границата на наказателното поле уцели гредата. Все пак до почивката равенството бе възстановено с гол на Васил Тачев.

Отново той се разписа 10 минути след подновяването на играта и Добруджа поведе с 2:1.

Точка на спора сложи Недко Ангелов, който с глава отбеляза за 3:1 в 69 мин., само секудни след като влезе в игра. След гола сърцатият футболист на Добруджа пробяга целия терен, за да отиде да поздрави феновете от Добрич, посочвайки им клубната емблема на фланелката си.

Вярната добруджанска агитка подкрепя отбора в ПровадияВярната добруджанска агитка подкрепя отбора в Провадия