Борусия (Дортмунд) започна по шампионски

Ройс и Гьотце носят победата над Вердер

Борусия (Дортмунд) стартира по шампионски новия сезон в Бундеслигата. Тимът на Юрген Клоп победи Вердер с 2:1 в първи мач от 1-ия кръг. Над 81 000 фенове на стадион „Сигнал Идуна парк“ аплодираха изявите на своите любимци. Новото суперскъпо попълнение Марко Ройс започна като титуляр за домакините, а националът Марио Гьотце бе оставен на пейката. Именно дошлият от Мьонхенгладбах щурмовак вкара първия гол за сезона в Германия още в 11-ата минута.

Талантът се възползва от груба грешка в защитата на “бременските музиканти” и се разписа за 1:0. Лошото начало не смути гостите и те отвърнаха с няколко остри контраатаки. При една от тях Марко Арнаутович уцели гредата малко преди края на първото полувреме. В 75-ата минута обаче австрийският таран подаде на чешкия национал Гебре Селасие да вкара за 1:1. Клоп веднага реагира и хвърли в боя Гьотце. 120 секунди, след като появи в игра – в 81-ата минута – талантът простреля вратаря Миелиц след асистенция на Роберт Левандовски – 2:1 за Борусия.