Добруджа спечели областното дерби

И във втория си мач Добруджа обърна от 0:1 за съперника до победа с 3:1.

В мач от втория кръг на Североизточната В група Добруджа победи Черноморец (Балчик) на стадион "Дружба" в Добрич.

Гостите започнаха добре срещата и откриха в 7 мин. Точен с глава бе Севдалин Иванов. Балчиклии опазиха аванса си до края на първата част.

След почивката обаче натискът на Добруджа даде резултат и равенството бе възстановено в 49 мин. Ивайло Лазаров нахлу с топката в наказателното поле и със силен удар се разписа за 1:1.

В 70 мин. изстрел на Алек Манолов хвана неподготвен опитния вратар на Черноморец Неделчо Добрев - Бирата и Добруджа излезе напред в резултата.

Точка на спора сложи в 83 мин. Ивайло Димитров. Юношата на ЦСКА засече топката от воле и красиво отбеляза за 3:1. В радостта си нападателят свали фланелката си и получи втория си жълт картон в мача и в оставащите минути Добруджа игра с човек по-малко.

Така Добруджа събра пълен актив от 6 точки от първите си два мача за сезона. И двата бяха спечелени с 3:1, след като съперникът първи откриваше резултата. Балчиклии пък остават с 1 точка.