Септември (Тервел) си тръгна с точка от Велики Преслав

Футболистите на Септември наваксаха изоставане от два гола и спечелиха точка от тежкото гостуване.

Преслав и Септември (Тервел) завършиха 2:2 в мач от втория кръг на Североизточната В група, игран във Велики Преслав.

Срещата започна повече от неприятно за гостите. Те губеха с 2:0 след 30 минути игра.

Футболистите на Септевмри показаха характер и достигнаха до частичен обрат. Те върнаха един гол в самия край на първата част, а 3 минути след почивката резултатът бе изравнен.

Разписаха се бранителят Камен Трифонов и таранът Кирил Божанов.

Равенството е второ за Септември. В първия кръг отборът завърши 1:1 с един от амбициозните тимове в групата - Аристон (Русе), след което взеха точка и от негостоприемния стадион във Велики Преслав.

Труден мач очаква Септември и в третия кръг. В неделя в Тервел ще гостува отборът на Суворово. Воденият от Венци Желев тим спечели първите си два мача и е един от трите отбора с пълен комплект точки, заедно с Добруджа и Дунав (Русе).

Добрата новина за Септември е, че в игра ще се завърне бързоногият Радослав Георгиев, който пропусна първите два мача за сезона, заради наказание.