Светльо Божков изведе националите до престижна победа

Много престижна победа над класен съперник постигна националният отбор на България за хандбалисти, родени през 1997 и 1998 година.

Преди минути нашите победиха Сърбия - една от най-добрите в този спорт нации в Европа и света. България се наложи с 29:28, като на почивката тимът ни имаше аванс от 4 гола, който през втората част достигна дори до 6.

Мачът бе от Балканиадата по хандбал за юноши, родени през 1997 и 1998 година, която се провежда в Бургас.

Победата е втора за България, след успеха с 30:26 над Молдова.

С две победи е и Македония. Така мачът в неделя между България и Македония се явява финал на Балканиадата.

На първенството националните ни са водени от Светослав Божков - треньор в школата на ХК Добруджа и легенда на клуба. Седем юноши на отбора от Добрич са включени в българския състав за Балканиадата.