Добруджа ще зимува на върха

Добруджа си осигури първото място на полусезона кръг преди края на есенните мачове в мъжката А хандбална група.

Хандбалистите от Добрич разбиха гостуващия Осъм (Ловеч) с 37:28 в среща, играна в зала “Русалка“. Двубоят вървеше равностойно до заключителните минути на първата част, когато Добруджа се откъсна в резултата и на почивката водеше със 17:13. През второто полувреме домакините успяха да достигнат до по-изразителен успех.

Най-много голове във вратата на Осъм отбеляза Светослав Недев - 9. По 6 попадения за Добруджа вкараха Костадин Иванов и Тансер Надир, а по 4 пъти се разписаха Венци Петров и Джошкун Якубов.

Победата бе пета от 5 мача за Добруджа през това първенство. Отборът от Добрич си осигури предсрочно първото място след есенния полусезон в мъжката А хандбална група. В последния си шампионатен мач за годината жълто-зелените ще гостуват на Локомотив във Варна.