Разгромна победа за Добруджа в дербито

Жълто-зелените разбиха третия в СИ В група Суворово с 5:0.

Добруджа направи нова успешна крачка към класиране в Б група. Добричлии победиха Суворово с 5:0 на стадион "Дружба".

Мачът започна с ранен гол за домакините. Йордан Апостолов засече с глава топката още в 5 мин. за 1:0. В последната минута на първата част Мариян Станчев с параболичен удар по диагонала покачи на 2:0. Първото полувреме ще се запомни и с две греди за Добруджа - след опасните удари на Младен Стоев - Маджо и Васил Тачев.

6 мин. след почивката Ангел Маджиров сложи топката на главата на Васил Тачев, който вкара третия гол за Добруджа. В 59 мин. Тачев отново бе точен, разписвайки се за 4:0. Ивайло Лазаров вкара последния гол в срещата в 65 мин.

Добруджа доигра заключителните 15 минути на мача с 10 човека. Борислав Илиев получи контузия, а вече бяха извършени трите смени. Въпреки това домакините продължиха да са по-активни и бяха близо до атрактивен гол със задна ножица на Николай Вълев - Гонзо.