Младите огнеборци на Карапелит са областни шампиони

Областното състезание на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец” се проведе на градския стадион в Каварна. В комплексното класиране купата спечели отрядът на ОУ „Н.Й. Вапцаров” с. Карапелит, следван от ОУ „Йордан Йовков” град Каварна и СОУ „Йордан Йовков” град Тервел.

sdc11499_600

Участваха 8 отбора – победители в общинските състезания на общините Добрич, Тервел, Каварна, Добричка, Балчик, Крушари, Ген. Тошево и Шабла.

sdc11443_600

Младите огнеборци се състезаваха в две дисциплини – „Бойно разгръщане на състезателна пътека” и „400 м щафетно бягане с препятствия".

sdc11473_600

Надпреварата беше между достойни противници, които демонстрираха спортен дух и много добри технически умения.

sdc11472_600

Отборът победител започва усилена подготовка за предстоящите Републикански състезания, които ще се проведат на 8 и 9 юни в КК Албена.

Почетен гост на събитието бе бившият началник на ОУПБЗН – Добрич Димчо Симеонов.