30 малки художници бяха отличени в конкурса „Христо Господинов”

30 малки художници бяха отличени в конкурса „Христо Господинов”
На 13.06.2013 г. във фоайето на РБ „Дора Габе” бяха наградени призьорите от регионалния конкурс за млади художници на името на Христо Господинов /Печката/. Той се организира вече трета година по инициатива на Ротари клуб - Добрич, съвместно с общината. Там е подредена и изложба с отличените творби.

Общият брой на постъпилите рисунки бе 103, 9 колажа и 4 стъклописа от възпитаниците на пет училища и три школи по изобразително изкуство от град Добрич.



Жури в състав: председател Нейчо Нейчев – началник на Отдел „Образование и култура” – Община град Добрич и членове Велина Христова -  художник, дъщеря на Христо Господинов, и Гинка  Димова –  художник  и  преподавател   по изобразително изкуство определи победителите. Децата получиха книги от библиотека «Дора Габе», пособия за рисуване, грамоти и плакети от Ротари. Наградите бяха връчени от кмета Детелина Николова, Нейчо Нейчев, Велина Христова и Стоян Господинов.



Ето и победителите:


Награда за рисунка І възрастова група – от 5 до 10 години І място –  Михаела Вълчева – 8 г., Ателие „Стела и Дара” ІІ място – Ивет Илиева – 9 г., СОУ „Дора Габе” ІІІ място – Катя Златева – 8 г., Ателие „Стела и Дара”



Поощрителни:


- Самуил Крумов – 7 г., Ателие „Стела и Дара”


- Неда Колева – 7 г., Ателие „Стела и Дара”



ІІ възрастова група – от 11 до 13 години


І място – Мария – Луиза Маринова – 12 г., Ателие „Стела и Дара”


ІІ място – Ванеса Георгиева – 13 г., ОУ „Христо Ботев”


ІІІ място – Анета Божкова – 11 г., СОУ „Св. Климент Охридски”



Поощрителни:


- Георги Шошков – 12 г., ОУ „Стефан Караджа”


- Мирела Коларова – 12 г., Ателие „Стела и Дара”



ІІІ възрастова група – от 14 до 18 години


І място – Руслан Димов – 18 г., Ателие „Стела и Дара”


ІІ място – Инанч Неджибова – 17 г., Ателие „Стела и Дара”


ІІІ място – Мирослава Рачева – 15 г., СОУ „Св. Климент Охридски”



Поощрителни:


- Виктория Христова – 14 г., СОУ „Св. Климент Охридски”


- Елица Василева – 14 г., СОУ „Св. Климент Охридски”


- Виктория Барбова – 14 г., Ателие „Стела и Дара”



Поощрение (награда) за най-малък автор:


- Жанет Генова – 5 г., Детска школа по ИИ с ръководител Олга Иванова


- Янита Тодорова – 6 г., Ателие „Стела и Дара”



Най-малката участничка в конкурса


  Награда за графика


  І място –  Елена Милева –14 г.,


Ателие „Стела    и Дара”


  ІІ място – Кирил Сапунджиев – 16 г.,


Ателие „Стела и Дара”


  ІІІ място – Камен Ников – 15 г.,


Ателие „Стела и Дара”   Поощрителни:


- Александра Матеева – 12 г.,


ЧПГ „Леонардо да Винчи”


- Христина Славова – 16 г.,


Ателие „Стела и Дара”


- Иван Иванов – 14 г.,


СОУ „Св. Климент Охридски”


- Даниел Карагеоргиев – 9 г.,


Детска школа по ИИ с ръководител Олга Иванова


 


  На снимката  - отличената на   Първо място графика на 14-годишната Елена Милева


 


   Награда за приложно изкуство


  І място –  Йоана Костадинова – 12 г.,


Ателие „Стела и Дара”


  ІІ място – Костадин Рачев – 10 г.,


Детско ателие „Палитра” с ръководител Галина Върбанова


  ІІІ място – Адриана Печанска – 9 г.,


Детско ателие „Палитра” с ръководител Галина Върбанова Поощрителни:


- Мая Кателиева - 10 г.,


Детско ателие „Палитра” с ръководител Галина Върбанова


- Симона Сивкова – 10 г.,


Детско ателие „Палитра” с ръководител Галина Върбанова


 


 


На снимката - спечелилата първо място творба в раздела за приложни изкуства на 12-годишната Йоана Костадинова


 


 


 



Рисунката ва 8-годишната Михаела Вълчева, завоювала Първо място в Първа възрастова група



Творбата на 18-годиншия Руслан Димов - победител в Трета възрастова група


Коментирай

Споделете в социалните мрежи:

Google+