Калиакра започна участието си в Албена къп с равенство

С равенство между Калиакра и Светкавица бе открит турнирът Албена къп 2011. Мачът завърши 2:2. Каварненци набързо дръпнаха с два гола, но футболистите от Търговище съумяха да докарат мача до реми.

Марко Марков още в началните минути откри от дузпа, а след четвърт час игра Ивайло Раденцов удвои аванса на Калиакра. Още до почивката Дерменджиев и Петев от Светкавица възстановиха равенството. Нови голове през второто полувреме не паднаха.

Така и двата тима записват по една точка в актива си. Програмата на Албена къп предвижда петте отбора участници в надпреварата да играят по веднъж по между си. В петък в Албена от 14.30 часа Калиакра ще срещне Доростол (Силистра) в следващия си мач от турнира.

Двубоят срещу Светкавица бе първият за зимната пауза, който Калиакра не успя да спечели след серия от 4 последователни победи в контролите.