Ново равенство за Калиакра на турнира в Албена

Второ равенство записа Калиакра в традиционния турнир Албена къп. В курортния комплекс днес каварненци и Доростол завършиха при резултат 2:2.

През първата част двата отбора си размениха по един гол. Мехмед откри за Доростол, а в края на полувремето Георги Филипов от дузпа възстанови равенството. Бижев от дузпа отново изведе тима от Силистра напред в резултата три минути след почивката. В 50 мин. Георги Станчев се разписа за крайното 2:2.

При същия резултат завърши и първият мач на Калиакра в турнира – срещу Светкавица (Търговище). Така след две изиграни срещи каварненци имат 2 точки в актива си. В третия си двубой от Албена къп 2011 Калиакра излиза срещу националния тим на България до 19 г. Мачът ще е в Каварна на 16 февруари, сряда, от 14.00 часа. Юношеските национали днес изиграха първата си среща от турнира, в която допуснаха загуба от Светкавица с 1:3. Така тимът от Търговище с 4 т. поведе в класирането след втория кръг на Албена къп 2011.