Юношите на Добруджа започнаха годината с равенство

Устремилият се към медалите отбор на Добруджа допусна домакинско равенство в първия си мач за пролетния полусезон в Елитната юношеска група до 19 години. Добричките юноши старша възраст завършиха при 0:0 с Видима Раковски (Севлиево) на стадион "Дружба".

Първата част на мача не предложи почти нищо интересно пред двете врати. След почивката футболистите на Добруджа потърсиха победата, което остави пространства на гостите от Севлиево. Видима достигна до 2 чисти положения, като във втория случай само гредата спаси добруджанци.

Домакините от Добрич се настаниха трайно пред вратата на съперника в заключителните минути, но щурмът им се оказа закъснял, а и този път щатният им голмайстор Филип Филчев нямаше ден и ударите му бяха отразени от вратаря на севлиевци.

Добруджа ще се опита да навакса пропуснатите точки у дома в следващия кръг, когато гостува на пряк конкурент за медалите в Елитната юношеска група до 19 години - ЦСКА. Жълто-зелените вече победиха два други столични гранда насред София през този сезон - Левски и Локомотив.