Времето в четвъртък
През следващото денонощие с прекъсвания валежите ще продължат. По-значителни ще са в нощните часове в Централна България, а утре през деня - в северозападните райони.

Само на отделни места и съвсем слаби ще са преваляванията в източната част от страната. Вятърът ще бъде от изток-североизток, през нощта - предимно слаб, утре през деня покрай река Дунав и в източната половина от страната - умерен и временно до силен. Преобладаващите минимални температури ще са между 3° и 8°, в София 2°. Максималните - от 8°-10° в западните котловинни полета до 18°-20° на места в източните райони. В София - около 8°. Такава е прогнозата за времето на Националния институт по метеоролония и хидрология (НИМХ) към БАН, съобщи Агенция „Фокус” . Атмосферното налягане ще остане по-ниско от средното за април.
Над Черноморието облачността ще бъде значителна, предимно средна и висока. Само в крайните северни райони ще превали слаб дъжд. Вятърът ще е от североизток, до умерен. Максимални температури по крайбрежието - между 12° и 15°. Температурата на морската вода е 10°-12°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините ще остане облачно, мъгливо и с превалявания. В западните планински масиви ще превалява сняг, на изток и в Родопите - под 1800 метра - дъжд. Вятърът ще е от югоизток - умерен и силен. Максимална температура на 1200 метра - около 7°, на 2000 метра - около 0°.
В петък вемето ще се задържи облачно, с валежи, на повече места в Западна България. Температурите и в Източна България ще се понижат. В събота ще бъде предимно облачно, с превалявания, но по-слаби. Вятърът ще се ориентира от юг и ще бъде слаб до умерен. Температурите ще започнат да се повишават и максималните ще са между 12 и 17°. В неделя ще има и слънчеви часове, но ще се развива купеста облачност и след обяд на отделни места ще превали краткотраен дъжд. Затоплянето ще продължи и дневните температури ще са с още 2-3 градуса по-високи.