БГ Тренто и Матей покориха европейския връх

Бетклик Трентино (Тренто), по-известен у нас като БГ Тренто, отново стъпи на европейския волейболен връх. Тимът, воден от българина Радо Стойчев, за трета поредна година спечели Европейската шампионска лига по волейбол.

Италианците победиха категорично руския Зенит Казан с 3:1 (25:17, 20:25, 25:23, 25:20) гейма в зала "Болцана", която се намира на около 50 километра от Тренто. Уникален мач за домакините изигра Матей Казийски, който бе неудържим за противниковата отбрана. В срещата за Тренто в игра бе и друг български национал Цветан Соколов.

Волейболистите на Тренто започнаха мача отлично. Момчетата на Радо Стойчев редуваха отлични атаки през центъра и по диагонала, а руската защита определено изпитваше много големи проблеми в посрещането си. Така италианците затвориха първата част на 17 точки.

През втория гейм момчетата на треньора Владимир Алекно успяха да стъпят на краката си. Лекото подценяване в състава на домакините доведе до няколко грешки, които костваха и гейма 25:20 за руснаците.

Третата част бе най-равностойна. Гонитбата в точките премина през първото техническо прекъсване, а домакините успяха да вземат превес едва в края на гейма. Отлична атака на Матей Казийски през центъра донесе решаващата точка за БГ Тренто - 25:23.

Последният четвърти решителен гейм принадлежеше на Матей Казийски, който за пореден път ни накара да се гордеем. Матей ковеше пирон след пирон в руското поле. Концентрираната игра на Трентино в защита и добрите атаки донесоха победата в гейма 25:20, с което и третата поредна титла от Шампионската лига във витрината на италианците.

ТРЕНТИНО БЕТКЛИК (ТРЕНТО, ИТАЛИЯ) - ЗЕНИТ (КАЗАН, РУСИЯ) 3:1 (25:17, 20:25, 25:23, 25:20)

ТРЕНТО: Рафаел Де Оливейра, Ян Щокър, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ, Османи Хуанторена, Риад Рибейро, Емануеле Бирарели - Андреа Бари-либеро

Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ

ЗЕНИТ: Лой Бол, Николай Апаликов, Сергей Тетюхин, Уилям Приди, Александър Абросимов, Максим Михайлов - Алексей Обмочаев-либеро

Старши-треньор: Владимир Алекно