Валери Дойчев от Изида спечели бронзов медал в Албена

Георги Георгиев от Свиленград и Емма Фантусис от варненския клуб Черно море Елит спечелиха златните медали в детския турнир по тенис на „оранжев корт” Albena Open, който бе част от веригата „Изида тур” на Програмата „Тенис 10” на БФТ.

На финала при момчетата Георгиев надделя над Иван Иванов от ПСК Плевен с 10-4 10-3 точки.

Бронзовите отличия бяха спечелени от Валери Дойчев от Изида (Добрич) и Димитър Берданков от Бургас.

Трите отличия при момичетата бяха спечелени от тенисистките на Черно море Елит. Емма Фантусис оглави класирането след успех с 10-5 точки над сребърната медалистка Естела Иванова. Трета стана Соня Илиева.

В турнира, чийто срещи се проведоха на кортовете на тенис център „Сенди Бийч” в курорта Албена, се включиха общо 19 деца. Призьорите получиха медали и предметни награди от тенис мениджъра в курорта Илия Атанасов от Драйзам тенис академия и от Руслан Йорданов - старши мениджър "Спорт" в Албена и член на УС на БФТ. Спортната проява съвпадна с финалната фаза на международния турнир по тенис за жени Albena Open с награден фонд 10 000 долара. Това даде възможност на децата и техните родители да станат свидетели на интересни срещи на високо ниво.