Боримиров, Телкийски и компания спряха Добруджа на 1/2-финал, Дидо Божилов се разписа срещу Левски

Левски победи Добруджа с 4:1 в 1/2-финален мач от първенството на България по футбол за ветерани.

Двубоят, игран на неутрален терен в Габрово, противопостави шампионите на зона Североизток и Югозапад.

Дончо Донев откри за Левски още в първата минута. Даниел Боримиров покачи на 2:0, а след почивката Димитър Телкийски и Станислав Ангелов също се разписаха във вратата на Добруджа. След като през второто полувреме два гола на жълто-зелените бяха отменени заради засади, в края на мача отборът от Добрич заслужено достигна поне до почетно попадение. Щатният изпълнител на дузпи в отбора през 90-те Диян Божилов показа, че все още владее перфектно ударите от бялата точка и отбеляза гола за Добруджа.

Победата в Габрово класира ветераните на Левски на финал.