Добруджа е на 1/8-финал за купата

Добруджа елиминира врачанския Ботев от турнира за Купата на България. Пред 600 зрители на стадион „Дружба“ в Добрич домакините се наложиха с 1:0.

Успеха донесе капитанът Симеон Симеонов, който отбеляза красив гол в типично свой стил – с далечен неспасяем шут. До почивката Веско Живков пропусна до удвои от чиста позиция, а през втората част отлична възможност се откри и пред Николай Колев, но и той би във вратаря на гостите. Опасни изстрели към вратата на Ботев отправиха и Михаил Паскалев, Веселин Живков и Николай Илиев.

През второто полувреме добруджанци напълно контролираха играта, а 7 минута преди края задачата им бе допълнително улеснена от Емануил Борисов, който получи червен картон и остави Ботев с 10 човека.

Основна заплаха за вратата на добричлии през целия мач бе бившият добруджанец Ивайло Данчев, който бе най-дейният в състава на Ботев.

С тази победа Добруджа се класира за 1/8-финалите за купата, които ще се играят на 4 декември.