Черноморец измъчи шампиона

На крачка от поднасянето на голяма сензация за Купата на България бе балчишкият Черноморец. Футболистите на Радостин Димов бяха на секунди от продълженията срещу шампиона и лидер в настоящото първенство Литекс. Тимът от Ловеч победи в Албена с 2:1 с решителен гол в последната игрова ситуация в мача.

Дока откри за гостите в 34 мин. Малко след почивката Цветомир Валериев пропусна да възстанови равенството като би неточно, отсъдената за Черноморец дузпа.

Балчишките фенове имаха повод за радост в 78 минута, когато Борислав Павлов превзе вратата на Литекс и изравни – 1:1. Мачът отиваше към продължения и евентуално след тях рулетката на дузпите. В последната секунда на добавеното време Брату вкара втори гол за ловчанлии и спаси тима си от надвисналата опасност за ранно отпадане от турнира.