Добротица с първа победа във Висшата лига

Волейболен клуб Добротица записа историческа първа победа в професионалния волейбол. В драматичен мач, завършил преди минути, добричлии се наложиха в зала „Добротица“ над Хайстер Волей-ЛТУ с 3:2 в среща от 4 кръг на Висшата лига.

Двубоят започна с по-добра игра на домакините, които затвориха първия гейм с 25:22. Последва обрат в резултата и столичният тим взе следващите две части – 21:25 и 17:25.

Изправени пред угрозата да запишат четвърто поражение, волейболистите на Добротица показаха непримирим характер и воля за победа. В много оспорван четвърти гейм те спечелиха с 25:22 и пратиха мача в тайбрек. Петата част започна с 2 блокади на Лазар Лазаров, които вдъхнаха допълнителен кураж на домакините, че могат да спечелят мача. Подкрепяни от близо 500 ентусиазирани зрители, волейболистите на Добротица дръпнаха с 6:1 точки. Опитите на Хайстер Волей-ЛТУ да се върне в гейма бяха неуспешни и добричлии спечелиха тайбрека с 15:12, а с това и мача с 3:2.

В следващия кръг от Националната волейболна лига тимът, воден от Иван Димитров, ще гостува на Миньор (Перник).
Снимка: Фейсбук профил на ВК Добротица