Банско спря серията на Добруджа

Жълто-зелените загубиха след седем поредни двубоя без поражение.

Първа загуба от трети април насам допусна Добруджа - 0:2 от Банско на стадион "Дружба" в Добрич в мач от 29 кръг на Б група. Благодарение на силната игра на вратаря на домакините Димитър Илиев, нулевото равенство се запази до 39 мин., когато Борислав Хазуров откри от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Георги Кременлиев, извършено от Симеон Иванов. Минута преди почивката Янислав Иванов с далечен изстрел покачи на 2:0 за Банско. През второто полувреме Добруджа подобри представянето си, но въпреки че владееше повече топката, не успя да достигне до чисто положение пред вратата на съперника.

Така Банско увеличи аванса си пред Добруджа на 5 точки и кръг преди края си гарантира четвъртото място.

Отборът от Добрич остава на петата позиция. В последния си мач за сезона Добруджа ще гостува седмия Созопол на 29 май.

Всички приходи от билети от мача Добруджа - Банско и даренията на феновете в кутиии на стадион "Дружба" ще бъдат предоставени на храм "Света Троица" - Добрич за строителството на голям социален приют в квартал Рилци. Предвижда се в 5-етажна сграда да заживеят 50 човека, останали без дом, които ще се занимават с отглеждане на животни и земеделие.