Джон Хигинс стана световен шампион!

Шотландецът победи сензацията Джъд Тръмп с 18:15 в Крусибъл и спечели историческа четвърта титла.

Шотландецът Джон Хигинс стана световен шампион по снукър за 4-и път! Вълшебникът от Уишоу надви английската сензация Джъд Тръмп с 18:15 във финала в Крусибъл Тиатър, Шефийлд.

Несъмнено по-опитният Хигинс изпитваше сериозни трудности срещу 21-годишното дете-чудо, като изоставаше след втората сесия вчера. Шотландецът все пак показа прословутото си постоянство и обърна Тръмп, за да триумфира с крайното 18:15 преди броени минути.

Световната титла е четвърта за Хигинс, след като той триумфира на шампионатите през 1998-а, 2007-а и 2009-а година.

Джон Хигинс ще бъде специален гост на европейското първенство в София през месец юни. Топиграчът от света на снукъра ще проведе демонстративен мач в зала №11 на Националния дворец на културата на 16-и юни.