Добруджа 07 взе гейм на румънския шампион

Сезонът започва с дерби меджу финалистите от последното пъренство, първият мач в Добрич е срещу Левски.

В зала "Добротица" в Добрич волейболистите на "Добруджа 07" загубиха с 1:3 гейма контролата с участника в Шампионската лига "Томис" - Констанца. За румънския шампион играха Боян Йорданов, Венцислав Рагин, Константин Митев и Методи Ананиев, водени от треньора Мартин Стоев. Томис поведе с 3:0 - 25:23, 25:18 и 25:21. По договорка между отборите те изиграха 4 гейма. Последният бе спечелен от домакините с 33:31.

Това бе осмият предсезонен мач за Добруджа 07. Равносметката е 5 победи - над Черно море" - Варна, Нефтохимик (Бургас), турските грандове "Галатасарай" (Истанбул) и "Милийе Пиянго" (Анкара), "Войводина" (Нови сад) и 3 загуби - от мъжкия национален отбор на Беларус, "Войводина" (Нови сад) и "Томис" - Констанца.

В края на месеца започва новият сезон в мъжката волейболна Суперлига, в която участват 10 отбора. Програмата предвижда в първия кръг шампионът Марек да домакинства на вицешампиона Добруджа 07. Първият домакински мач на Добруджа 07 е срещу Левски (София). След това предстоят 2 поредни гостувания - в Кърджали и Тетевен. През есенния полусезон освен сините от столицата, в Добрич ще гостуват Миньор (Перник), ЦСКА и Пирин (Разлог).