Рускини спряха сестрата на Сесил Каратанчева в Изида къп

Още шестима българи се класираха за осминафиналите при момчетата на международния турнир Изида къп (12 г.), съобщиха от пресцентъра на турнира в Добрич.

В мачовете от сингъла днес родните ни ракети спечелиха всичките си мачове срещу своите противници от чужбина. Борис Попов - възпитаник на добричлията Пресиян Иванов, който работи в столичния клуб 15-40, елиминира Ата Ташкент от Турция с 6-1 6-4. В спор за място на четвъртфиналите българинът ще срещне Данко Йорданов, който отстрани Денислав Калчев с 6-0 6-0. Напред продължава и Десислав Георгиев след победа над Амир Али Амир Накибоглу (Тур) с 6-1 6-1. Златомир Иванов надделя над руснака Игор Андгуладзе с 6-1 и отказване във втория сет. В интересен мач Павел Павлов "излъга" Михаил Брадинофф със 7:6 (5) 6-1, а Алекс Витков елиминира Александер Джима от Румъния с 6-3 6-3.

Малко по-късно Мишо Брадинофф постигна прекрасна победа при двойките заедно със Златан Палазов. Двамата надиграха Симон-Антъни Иванов и Алекс Витков с 6-2 7-6(6). На полуфиналите Брадинофф/Палазов ще излязат на корта в Добрич срещу Златомир Иванов/Борис Попов. Последните отвяха на четвъртфиналите Станислав Митров/Павел Павлов с 6-2 6-1. В другата полуфинална двойка ще спорят Георгий Адамович (Беларус)/Стефан Телкеджиев - Калоян Димитров/Десислав Георгиев.

При момичетата сестрата на Сесил Каратанчева - Габриел, претърпя две загуби. При двойките тя и Ралица Кръстева загубиха с 2-0 сета от рускините Мария Галий/София Голубовская, а на сингъл отстъпи пред Валерия Юшченко (Русия), която в двете си изиграни срещи в турнира още не е дала нито един гейм на противничките си. Дебора Неделчева също остави противничката си Вилияна Вичева на нула в двата сета. Още две рускини се класираха за четвъртфиналите. Полина Голубовская отстрани с 6-1 6-4 Зиновия Ванева, а Мария Галий се наложи със 7-5 0-6 6-0 над Гергана Топалова.