Добруджа писа шестица на Шумен

Отборът, воден от треньора Радослав Вардаров, спечели мача с 6:0.

В мач от първенството по футбол за юноши старша възраст в зона Североизточна България Добруджа победи Шумен с 6:0 в Добрич, като гостите могат да са доволни, че се отърваха от двуцифрена загуба. Началото на головата фиеста даде Никола Николов в 6 мин., отбелязвайки с глава за 1:0. 10 минути преди почивката Симеон Митев покачи на 2:0. Нови 4 попадения във вратата на Шумен паднаха през второто полувреме. Автогол направи резултата класически, Дейвид Божилов отбеляза за 4:0, след това капитанът Симеон Митев се разписа за втори път в мача, а Николай Иванов оформи крайния резултат.

Така Добруджа събра 26 точки - 8 победи, 2 равенства и 4 загуби, и се изкачи на четвърто място в класирането. До края на сезона възпитаниците на треньора Радослав Вардаров ще гостуват на Дунав (Русе) и приемат Ботев (Нови пазар). Общо 9 отбора участват в първенството по футбол за юноши старша възраст на Североизточна България.