СКЛА Добруджа 99 спечели два медала, добричлийката Милица Мирчева - първа в България

С бронзови медали се окичиха две от големите звезди на СКЛА "Добруджа 99" - Радосвета Симеонова и Йордан Петров.

Националният шампионат на 10 000 м. на писта се проведе в събота в Русе. При мъжете категоричен шампион стана Йоло Николов от Атлет - Мездра, следван от Валентин Паскалев от Атлетик - Луковит. Бронза спечели Йордан Петров от СКЛА Добруджа 99 - Добрич.

Добричлийката Милица Мирчева, която се състезава за Атлет – Мездра, преодоля дистанцията за 39:15.33. Второто място зае Маринела Нинева от Локомотив - Дряново. Шампионката на България в спортното ходене Радосвета Симеонова от Добруджа 99 отново заслужи място на почетната стълбица с време 40:05.57.

Минута не достигна на лекоатлета на Добруджа 99 Злати Димитров да спечели медал при юношите старша възраст, който след силно бягане се класира четвърти

Днес, неделя, лекоатлетитите на клуба от Добрич ще участват в Маратон - Варна, като подготовката им е насочена към държавното първенство по полумаратон - 21 км., след седмица в Плевен.