Разгромна победа за Добруджа в градското дерби, първи голове за Дейвид Филипов

Дейвид Филипов и Васко Боев - с по 2 гола, по 1 добавиха Даниел Граматиков, Тодор Колев и Емил Илиев.

Добруджа спечели със 7:1 първото градско дерби в историята си. В среща от третия кръг на трета Североизточна група жълто-зелените победиха Интер на стадион "Дружба" в Добрич през близо 500 зрители, сред които и кметът Йордан Йорданов.

Мачът започна с натиск на Добруджа и логичното се случи в 34 мин. Иван Иванов центрира от корнер и капитанът Даниел Граматиков с глава откри резултата. В 40 мин. Граматиков подаде на непокрития Кристиан Пешков, който бе фаулиран в наказателното поле в момента, в който щеше да стреля. Тодор Колев изпълни отсъдената дузпа, като не остави шансове на ветерана на вратата на Интер Неделчо Добрев - Бирата. Още пет гола във вратата на Интер паднаха след почивката. След отлично извеждащо подаване на Петър Казаков, в 64 мин. Васко Боев технично пусна топката покрай Неделчо Добрев за 3:0. В 72 мин. Емил Илиев покачи на 4:0 за Добруджа, а веднага след това Марко Костич вкара почетния гол за отбора на Висшето училище по мениджмънт в Добрич. В 75 мин. със силен удар от границата на наказателното поле Дейвид Филипов се разписа за 5:1. Това бе първият гол за мъжете на Добруджа за 17-годишния талант. Само минута по-късно синът на легендарния защитник на Добруджа Филип Флоров се разписа за втори път. Дейвид Филипов бе най-съобразителен пред вратата на Интер и покачи на 6:1. Головата фиеста завърши Васко Боев, който 9 минути преди края отбеляза втория си гол, оформяйки крайното 7:1.

Така Добруджа събра 7 точки от първите си 3 мача и изпревари лидера преди този кръг Интер, който остава с 6 точки.