Добруджа започна първенството с категорична победа

Разписаха се Кристиан Пешков, Ахмед Адемов, Велимир Попчев и Лионел Матадос.

В мач от втория кръг на трета Североизточна група Добруджа победи Локомотив (Русе) с 4:1 пред над 400 зрители на стадион "Дружба" в Добрич. Това бе първи мач за жълто-зелените за сезона, след като срещата им от първия кръг бе отложена. Мачът започна с минута мълчание в памет на починалия преди 6 дни бивш футболист на Добруджа и националния отбор Иван Хайдарлиев.

Жълто-зелена голова фиеста се развихри в последните двайсетина минути на първата част. Първия гол за Добруджа за кампанията отбеляза Кристиан Пешков. Той бе точен с глава в 24 мин. след пробив и майсторско центриране на Ахмед Адемов. 10 минути след асистенцията защитникът записа името си и сред голмайсторите. Със силен удар от малък ъгъл Ахмед Адемов се разписа за 2:0. В 39 мин. Георги Колев центрира към Велимир Попчев, който с глава насочи топката неспасяемо във вратата на Локомотив за 3:0. Секунди преди почивката Лионел Матадос отбеляза първия си гол с жълто-зеления екип в официален мач и покачи на 4:0 за Добруджа. 10 минути след подновяването на играта гостите останаха с човек по-малко. Капитанът на Локомотив Живко Парашкевов блъсна главния съдия, претендирайки за нарушение и получи червен картон. Останали с 10 човека русенци заиграха по-амбицирано и не само не допуснаха нов гол, но стигнаха и до почетно попадение, реализирано от Мирослав Геогриев в 59 мин. До края домакините владееха инициативата и пропуснаха добри възможности за още по-категоричен успех.

Така Добруджа взе първи три точки по пътя към завръщането в професионалния футбол.