Разгром: България спечели безапелационно „гостуването" си на Япония

Волейболистите разбиха "самураите" с 3:0 гейма (25:20, 25:21, 25:23).

Мъжкият национален отбор по волейбол на България разби с 3:0 Япония и записа своята пета победа в Световната лига.

Интересен факт бе, че нашите бяха гости в собствената си зала във Варна, тъй като по програма срещата трябваше да се състои в Страната на изгряващото слънце, но заради опустошителното земетресение преди няколко месеца от японската волейболна федерация решиха да не домакинстват на мачове от Световната лига.

След днешната победа нашите бетонираха втората си позиция в група "В" и по този начин Германия няма никакъв шанс да измести възпитаниците на Радо Стойчев.

Водач продължава да е отборът на Русия, а японците заемат последното 4-о място.

Първият гейм вървеше точка за точка до 10:10, но след това българите увеличиха аванса до 15:11, а след това успяха да и затворят гейма на 25:20.

През втората част отново доминирахме над азиатците и заслужено спечелихме с 25:21.

Последната трета част премина на приливи и отливи, като нашите можеха много по-рано да затворят мача, но в края изпуснаха комфортен аванс от няколко точки и японците изравниха за 22:22. Все пак логичното се случи и нашите затвориха гейма с 25:23, а така спечелиха и мача.