Силен мач за Добруджа срещу елитен съперник

Във втория си мач от турнира "Балчик къп" Добруджа премери сили с елитния Витоша. На почивката резултатът бе равен - 0:0, като и двата отбора имаха своите шансове. Отборът от Бистрица стигна до победата с 2 гола през второто полувреме.

Мачът се игра днес в Албена. Лидерът в трета Североизточна група Добруджа се противопостави максимално на елитния Витоша (Бистрица). Първото полувреме бе напълно равностойно и двата отбора показаха много добър футбол, но гол до почивката не падна. Халфът Лъчезар Котев откри за Витоша в 60 мин. Бившият футболист на Добруджа Ивайло Лазаров се разписа във вратата на родния си клуб в 83 мин., оформяйки крайното 2:0.

Победата е втора за Витоша на турнира, докато Добруджа има равенство и загуба.

Отборът на Добрич ще изиграе още 2 мача на "Балчик къп" - срещу лидера във Втора лига Ботев (Враца) и срещу втория състав на шампиона Лудогорец - също представител на Б група. Мачовете са през следващата седмица, отново в Албена.