Гюлетласкач от Добрич ще представя България на Балканиадата по лека атлетика

Секторът за хвърляния ще събере елита на полуострова, сред участниците личат имената на бивш европейски шампион и действащ бронзов медалист от световно.

Добрич ще има представител на Балканското първенство по лека атлетика в зала за мъже и жени. Шампионатът на полуострова ще се проведе следващата събота, 17-ти февруари, в Истанбул. Ден преди това към Турция се отправя гюлетласкачът Михаил Михалев, заедно със своя треньор доцент Станка Миланова от клуб КЛАСА - София (Клуб по лека атлетика към спортната академия). Той заслужи честта да представя България на този значим международен форум, след като в края на миналата седмица стана републикански шампион по тласкане на гюле в зала. Националното първенство се проведе в столичната "Асикс Арена". 19-годишният Михаил Михалев спечели първата си републиканска титла за мъже, след като вече бе ставал национален шампион за юноши като състезател на СКЛА "Добрич". От есента добричлията е студент в НСА и от 2018-та вече се състезава за КЛАСА - София. В Истанбул Михаил Михалев ще има възможността да премери сили с националните шампиони по тласкане на гюле на балканските държави, като сред тях личат именета на едни от най-добрите в света в дисциплината - европейския шампион в зала за 2013-та Асмир Колашинац от Сърбия и бронзовия медалист от Световното първенство в Лондон 2017 Стипе Зунич от Хърватия.