Национални турнири по плажен тенис „Добруджа“ ще се проведат в Албена

Турнирите ще се проведат пред хотел „Калиакра” в к.к. Албена. Форматът ще бъде мъже-двойки и жени-двойки.

Датите на провеждане са първи турнир – 26/27 май 2018 г., втори турнир - 8/9 септември 2018 г.

Таксата за участие е 20 лв. на състезател/ка за един турнир, която се заплаща при регистрация.

Разпределените в групи по жребий, където отборите играят всеки срещу всеки. Първите 2 или 3 отбора от всяка група продължават в елиминационна фаза.

Класиране в групите: брой победи, при равенство в брой победи – К гейм (спечелени / загубени), при равенство в К гейм – жребий между отборите с равни показатели.

Срокът за подаване на заявки е до 19 май (за първи турнир) и до 1 септември (за втори турнир) на e-mail: beachtennis@abv.bg.

Регистрацията и жребийте ще бъдат в деня на турнира от 08:30 ч. до 09:00 ч. на игралните кортове. При регистрация участниците представят задължително заверен от лекар предсъстезателен медицински преглед.

Срещите се провеждат без съдии - отборите сами следят за спазване на правилата в духа на faur play. Мъжете играят 1 сет в 9 от 17 гейма (при 2 гейма разлика). При равенство 8:8 гейма се играе „тай-брек гейм” до 7 т. (при 2 т. разлика) Жените играят 1 сет в 8 от 15 гейма (при 2 гейма разлика). При равенство 7:7 гейма се играе „тай-брек гейм” до 7 т. (при 2 т. разлика). Почивка - 30 сек. при смяна на игралните полета; Загрявка на мрежа – 180 сек.

Първите 3 отбора в класирането при мъжете и жените във всеки от турнирите получават купи и медали. Допълнително ще бъдат обявени сумите от паричния награден фонд.

Един ден преди провеждане на турнирите игралните кортове ще бъдат открити за тренировки на участниците.

Заявката за участие в турнир по плажен тенис е следната:
Наименование:  турнир „Добруджа” Място: к.к. Албена
Организатор: КПТ - Добрич
Дати: 26-27 май / 8-9 септември
(за всеки турнир се подава отделна заявка)

В заявката за участие състезателите попълват име, фамилия, дата на раждане, формат: мъже-двойки или жени-двойки, националност, град, e-mail, телефон и подпис.