Калиакра обърна Миньор

Калиакра записа първа домакинска победа на ниво А група. Каварненци показаха силна игра и заслужено надиграха на своя стадион Миньор (Перник) в отложен мач от 5 кръг на А група.

На почивката гостите се оттеглиха с гол аванс. Костадин Марков отбеляза за Миньор, не и без помощта на вратаря на Калиакра Йордан Господинов, който подцени една безобидно изсипана топка отдалеч. През втората част каварненци достигнаха до пълен обрат с два гола на Иван Александров. Така възпитаниците на Филип Филипов победиха с 2:1.

Калиакра вече има 7 точки в актива си след 2 победи, 1 равенство и 2 загуби на старта на кампанията. Въпреки тежката програма, новакът в А група се отвърди в средата на класирането. Иначе силният тим на Миньор пък остава без точка след 5 шампионатни кръга.