И двамата шабленски атлети на „Нефтяник” са медалисти във Враца

Таланти от страната участваха при откриването на лекоатлетическа зала в северозападния град.

Малките скачачи от СКЛА „Нефтяник `2014” отново достигнаха до призовите места и медалите на проведения турнир „Лекоатлетите на Враца”. С надпреварата бе открита новата лекоатлетическа зала в северозападния град. Участие в турнира взеха над 150 млади лекоатлети /до 16 год./ от девет клуба от България. Първи с успех от шабленските таланти се поздрави Алескандър Тодоров /10 год./, заслужил сребърно отличие на скок от място. След него умения демонстрира и Калоян Ялнъзов /8 год./, който достигна до бронзов медал в същата дисциплина в своята възраст. В другото изпитание, в което премери сили Сашко – 60 м гладко бягане, малко не му достигна да спечели втори медал. Той финишира 4-ти от 30 състезатели. Най-доброто постижението на Коко Ялнъзов при скоковете бе 1,56 м, като той се надскачаше с 18 свои връстници. А в спринта на 60 метра Калоян завърши 5-ти от 20 участници. Организацията на турнира „Лекоатлетите на Враца“ бе на много високо ниво, като домакините осигуриха за участниците множество предметни награди. Кметът на Враца Калин Каменов остана приятно изненадан от присъствието на шабленските лекоатлети при откриването на спортния комплекс. Той поздрави Веселин Василев и водените от него деца, за това, че след 7-часов преход са прекосили цялата страна, за да излязат на пистата.

Последният за сезона лекоатлетически турнир, в който „Нефтяник 2014“ /Шабла/ ще има представители, е на 3 ноември в Добрич. Младите шабленски лекоатлети ще изпратят състезателната година с участие в мемориал „Петър Арнаудов“ в областния център.