Радосвета Симеонова със сребърно отличие на крос "Диана"

Лекоатлетката на СКЛА „Добруджа 99” се окичи със сребърно отличие на провелия се днес в Ямбол 52-ри лекоатлетически пробег „Диана”.

Състезатели от цяла България, както и ученици от ямболските училища, взеха участие в националната надпревара.

Шосейният пробег започна от най-малката възрастова група - под 16-годишни момичета и момчета, след това се състезаваха момичета и момчета младша възраст, след тях девойки и младежи под 20 години. Най-интересните стартове на мъже и жени останаха в края на състезанието, в тях участваха все шампиони на България.

Стартът на Симеонова бе на обяд, а дистиницията, която пробягаха жените, бе 3000 м. От началото до края борбата бе между Маринела Нинева, Радосвета Симеонова и Силвия Георгиева, като в последната обиколка се решиха местата на националките. В крайна сметка първа се нареди Маринела Нинева от "Локо”, Дряново. На секунди след нея финишира лекоатлетката от "Добруджа 99", оставяйки на метри третата в класирането - Силвия Георгиева от "Евър”, Варна.

При мъжете първи спря хронометъра си Стоян Владков от „Дунав”, Русе.