Ветераните на „моряците“ взеха реванш

Варненци спечелиха срещу „Добруджа“ в Суворово

Футболният тим на „Черно море“ /Варна/ при ветераните спечели срещу „Добруджа“ с 3:1 в мач от зоналния кръг на републиканското първенство. По този начин „моряците“ взеха реванш срещу добричлии, които триумфираха в тази фаза на миналогодишното издание на надпреварата.

Изминалата среща между съперниците се състоя днес на терена в Суворово и премина при поделено надмощие. Варненци влязоха по-мобилизирано в мача и поведоха с 2:0 през първото полувреме. През втората част добруджанци се активизираха и намалиха чрез автогол на Иван Райчев. В 60-ата минута не бе зачетен гол за добричлии заради засада, а малко след това Диян Божилов остана сам срещу съперниковия вратар Неделчо Добрев /Бирата/, който парира ударът му. „Жълто-зелените“ се хвърлиха да изравняват, но липсата на достатъчно смени оказа своето влияние, а наред с умората зачестиха и грешките. В 66-ата минута Станислав Стоянов центрира в нак. поле, където Мартин Христов с глава вкара втория си гол в двубоя за крайното 3:1. По този начин отборът на „Черно море“ /Вн/ се класира за следващия кръг на шампионата при ветераните.