Пропадането на „Добруджа“ продължава

Домакинска загуба от „Пирин“/Бл/ претърпяха добричлии

Футболният отбор на „Добруджа“ усложни още повече положението си във Втора лига. Добричлии допуснаха домакинска загуба с 1:2 от „Пирин“ /Благоевград/ и се закотвиха на дъното в класирането. Макар че привидно „жълто-зелените“ владееха повече топката на твърдия и заледен терен на стадион „Дружба“, те трудно достигаха до голови опасности пред съперниковата врата. Шанс да открие резултата в самия край на първото полувреме имаше Янаки Смирнов, който получи необезпокояван топката около точката за изпълнение на дузпа, но стреля встрани от вратата.

„Орлетата“ нанесоха своя удар в 47-ата мин. чрез Росен Кръстев. Снажният нападател засече пред опразнената рамка избитата в краката му топка от Иван Иванов за 0:1. Добруджанци изравниха сравнително бързо и се върнаха в мача от дузпа, дадена за нарушение в 56-ата мин. срещу Тодор Колев. Потърпевшият изпълни точно 11-метровият нак. удар за 1:1 и върна надеждите за обрат. Такъв се получи обаче с обратен знак в полза на „Пирин“. Гостите покачиха в 71-ата мин. чрез Цветомир Вачев, който промуши топката край вратаря Иван Иванов след нескопосано изчистване на Даниел Граматиков. В оставащите минути до края гардът на добричките футболисти съвсем падна, а стихийният им натиск бе обречен на неуспех.