„Добруджа 07“ завърши подобаващо годината

Добричлии спечелиха с 3:2 гейма във Варна срещу „Черно море“

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ завърши с победа 2018 година. В последен официален мач за сезона добричлии се наложиха с 3:2 гейма във Варна срещу „Черно море“. В отделните части в двубоя от XI кръг гостите надделяха с 26:24, 19:25, 25:20, 19:25 и 15:11 точки.

Добруджанци на два пъти излизаха напред в резултата, но „моряците“ съумяваха да се съвземат и да изравнят геймовото съотношение. В тайбрека обаче избраниците на треньора Пламен Христов проявиха по-голяма увереност и самочувствие още при началните разигравания, което им позволи да триумфират с 15:11 и крайното 3:2. Със спечелените точки добричлии имат вече 23 т. /7 победи, четири загуби/ на сметката си, което им отрежда трето място във временното класиране в Суперлигата.

Следващата шампионатна среща на „Добруджа 07“ е срещу шампиона „Нефтохимик“ /Бургас/ и най-вероятно ще се състои на 19 януари. Преди това местните волейболисти ще пътуват за Пазарджик, където от 11 до 13 януари ще участват във финалната фаза на турнира за Купата на България.