На петата позиция се завърнаха добричлии

Волейболният „Добруджа 07“ надделя с чиста победа срещу „Дунав“ /Рс/

След като за няколко часа волейболистите на „Добруджа 07“ бяха изместени от петото място в Суперлигата, те се завърнаха на изходната позиция преди срещите от този кръг. В заключителен двубой от XVI кръг домакините не срещнаха проблеми срещу „Дунав“ /Русе/ и надделяха с 3:0 гейма.

Отделните части бяха спечелени от водения от Пламен Христов тим с  25:22, 25:17 и 25:17 точки. Гостите оказаха по-сериозен отпор единствено в първия гейм, когато поддържаха равновесието почти до последните разигравания. Концентрацията сред добричките състезатели обаче бе на по-високо ниво и те логично взеха преднина в резултата. Домакините действаха със самочувствие и лекота в останалите две части, като те бяха затворени на 17 точки, за да се стигне до крайното 3:0. Следващ съперник на „Добруджа 07“ в шампионата е „Дея спорт“ /Бургас/. Срещата ще се състои на 13 февруари /сряда/ в зала „Младост“ в черноморският град.