„Добруджа 07“ мина скоростно през Бургас, изпревари „Левски“

Добричките волейболисти взеха с 3:0 гостуването край морето на „Дея спорт“

Волейболистите на „Добруджа 07“ не оставиха съмнение в превъзходството си и надделяха с 3:0 гейма при гостуването на „Дея спорт“ /Бургас/. Отделните части в срещата от XVII кръг бяха спечелени в зала „Младост“ от избраниците на треньора Пламен Христов с 25:19, 25:22 и 25:19 точки.

Още при началните разигравания добричлии загатнаха, че са амбицирани да се поздравят с успех. Те контролираха събитията на игралното поле през целия двубой, както и поддържаха водачеството в резултата, за да запишат на финала чиста победа с 3:0. Тя бе 11-а от началото на първенството в Суперлигата, като с шест загуби и 36 точки „Добруджа 07“ се завърна на четвърто място за сметка на „Левски“. “Сините“ са със същия актив от победи, но с по-малко точки. Дебютантите в елитната група „Дея спорт“ остават предпоследни или 11-и в класирането.

В XVIII шампионатен кръг на 16 февруари /събота/ в зала „Добротица“ гостува състава на „Миньор“ /Перник/. Началният съдийски сигнал на мача ще бъде даден в 18,00 часа.