Волейболистите не срещнаха проблеми срещу перничани

„Добруджа 07“ спечели с 3:0 срещу „Миньор“ /Пк/ и влезе в тройката

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ записа очаквана победа с 3:0 гейма срещу „Миньор“ /Перник/ в срещата от XVIII кръг в Суперлигата. Домакините надделяха в зала „Добротица“ за малко повече от час игра, като спечелиха отделните геймове с 25:17, 25:20 и 25:14 точки.

Гостите от западната част на страната имаха съпротивителни сили до втората част, след което рухнаха тотално и едва ли е изненада, че заемат последното място в класирането. На срещуположния полюс са избраниците на треньора Пламен Христов, които след днешния успех излязоха на трета позиция с 39 точки, дошли след 12 победи и 6 загуби. Гонитбата за челните места в подреждането може да продължи, тъй като остава да се изиграят още четири мача от този кръг.

В XIX кръг добричлии гостуват на друг отбор с апетити към призовите места в елита още преди края на редовния сезон – „Левски“. Двубоят в София е насрочен за 22.02 /петък/ от 18,30 часа.