В тройката влязоха волейболистите след ценна победа в Разлог

„Пирин“ /Р/ - „Добруджа 07“ – 1:3 /19:25; 22:25; 25:19; 21:25/

Мъжкият волейболен тим на „Добруджа 07“ постигна ценна победа с 3:1 гейма при гостуването на „Пирин“ /Разлог/ и се изстреля до третото място в Суперлигата. Срещата бе от XXI /предпоследен/ кръг в елита и само мач преди края на редовния сезон добричлии държат контрола върху ситуацията в свои ръце. В заключителен двубой преди плейофите в зала „Добротица“ на 15 март гостува състава на „Черно море“ /Варна/.

Иначе в Югозападна България добричлии наложиха волята си на игрището със стегната и организирана игра, като спечелиха отделните части с 25:19, 25:22, 19:25 е 25:21 точки. В първите два гейма в зала „Септември“ гостите имаха колебания само при началните разигравания, след което постепенно успяваха да вземат своето и да се поздравят с комфортна преднина от 2:0. От своя страна домакините показаха, че все пак разполагат със съпротивителни сили в третата част. Състезателетите наложиха превес още в самото начало, за да достигнат до 25:19 в своя полза. Избраниците на треньора Пламен Христов обаче все още не бяха казали последната си дума, което стана в заключителната четвърта част. Добруджанци излязоха напред в резултата и поддържаха преднина от 2-4 точки, която се оказа достатъчна да финишират с 25:21 и крайното 3:1.

Капитанът на добричлии Велизар Чернокожев отново бе над всички на игралното поле и завърши с най-много – 26 точки на сметката си.

За „Добруджа 07“ играха: Ал. Мжелски, В. Чернокожев, Д. Чавдаров, Ал Кордев, Иг. Антонюк, Д. Ковач, Н. Тодоров – либеро /Г. Николов, Св. Арнаудов, В. Костадинов/.