Чиста победа измъкна „Добруджа 07“ преди плейофите

Добричлии удържаха четвъртата позиция и са готови да атакуват медалите

Волейболистите на „Добруджа 07“ записаха важен успех с 3:0 гейма над „Черно море“ /Варна/ на финала на редовния сезон в Суперлигата на България. По този начин добричлии финишираха на четвъртото място, даващо домакинско предимство преди плейофните 1/4-финални битки в елитната група на страната.

Избраниците на треньора Пламен Христов достигнаха до успеха срещу съседите в зала „Добротица“ сравнително лесно. Домакините измъкнаха отделните части с 25:19, 25:18 и 25:23 точки. Както е видно от резултата, „моряците“ оказаха сериозен отпор най-вече в последния трети гейм. Гостите не само поддържаха равновесието, но дръпнаха с 19:18. Добричлии запазиха концентрация, като изравниха, а по-късно успяха да достигнат до обрат с 25:23 и крайното 3:0.

В плейофите тимът на „Добруджа 07“ се изправя на мрежата срещу петият в класирането „Монтана“, като има домакинско предимство в елиминационните битки.